Çocuklar konusundaki hassasiyeti ve yardımseverliğiyle tanınan 2002 Dünya Güzeli ve oyuncu Azra Akın bu defa sağlık çalışanlarının çocukları için kolları sıvadı.
1994 yılından beri yaptığı yardımlarla tanınan iş insanı Erdoğan Uludağ ile yola çıkan Azra Akın geçen yıl Eylül ayında Erdoğan Uludağ tarafından kurulan Umudum Olur musun Derneği‘nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.
Erdoğan Uludağ’ın Kurucu Başkan olarak yer aldığı dernek, her geçen gün daha fazla insana yardım eli uzatmayı hedefliyor.
Azra Akın şimdiye kadar pek çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldığını, bundan sonraki çalışmalarını çocukları, gençleri ve kadınları önceleyen Umudum Olur musun Derneği çatısı altında yapacaklarını söyledi. Dernek, eğitim ve sağlık konuları başta olmak üzere yardıma ihtiyacı olanlara el uzatıyor.
Sağlık çalışanlarının özellikle pandemi döneminde yaşadıkları zorluklarla yakından ilgilendiklerini belirten Akın, Kovid nedeniyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının çocuklarının üniversite bitinceye kadar eğitim ve sağlık masraflarının karşılanması için öncü olduklarını belirterek; biz dernek olarak 150 çocuğumuza ve gencimize burs veriyoruz, pandemi döneminde gece gündüz gözlerini kırpmadan çalışan ve bu uğurda canlarını veren sağlık çalışanlarımızın geride bıraktığı evlatlar hepimizin ve onlara borcumuz var, bütün duyarlı insanları bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz, dedi.