Savunmasız, zor durumda olan her insana ve her canlıya ulaşma misyonuyla yola çıkan Erdoğan Uludağ ve Umudum Olur musun Derneği basında geniş yer bulmaya devam ediyor.

İhlas haber ajansının haberleştirdiği röportajda Erdoğan Uludağ, “Tavus kuşunu kesip yiyecekler, yardım et abi” diye bile yardım isteği aldıklarını, “Savunmasız, zor durumda olan her insana ve her canlıya ulaşmaya devam edeceklerini” belirtti.

Şu ana kadar 30’un üzerinden cinsel istismar davasına müdahil olan Umudum Olur musun Derneği, mağdurlara hukuki desteğin yanında uzman kişiler aracılığıyla psikolojik destek de sağlıyor. Ekiplerinde avukat, psikolog, psikiyatri uzmanı gibi çok sayıda iş alanından insanın yer aldığını söyleyen Uludağ, “Gazetelerin üçüncü sayfalarında yer alan istismar ve intihar haberlerinin sayısının azaltılması, istismar suçunu işleyenlerin en ağır cezaları almaları için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önümüzdeki dönemlerde yapacakları yardım kampanyalarına da değinen Uludağ, İstanbul’da yaşayan ancak bu zamana kadar denizi görmemiş olan 1 milyona yakın çocuğa İstanbul’u gezdireceklerini söyledi.

Türkiye’de 18 milyon çocuk işçinin olduğunu belirten Uludağ, “Bu çocuklar arasında okula hiç gidemeyenler kadar sabah okuluna gidip akşam çalışmak zorunda olanlar da yer alıyor. Biz ülkemizdeki tüm çocukların eğitimlerine yaşıtları gibi devam etmesini arzuluyoruz” dedi.